SON DAKİKA: İstanbul’a girişler yasaklandı mı? İstanbul’a giriş çıkışlar durduruldu mu?

İstanbul’da beklenen kar yağışı başladı ve hayat durma noktasına geldi. İstanbul’a doğru yola çıkacak olanlar yolların kapalı olmasından dolayı merak içindeler. Bolu tüneli ve Bolu Dağı Yolu’nun durumu insanları yola çıkmadan önce meraklandırıyor. Peki İstanbul’a araç girişleri durduruldu mu, yasaklandı mı? İstanbul’a girişler yasaklandı mı? 24 Ocak 2022 Son Dakika İstanbul’a giriş çıkışlar durduruldu mu? Ankara’dan İstanbul’a giriş çıkış yasağı var mı? İstanbul Valilik açıklaması son dakika. Yoğun kar sonucu İstanbul’a Anadolu’dan ve Trakya’dan araç girişi durduruldu. İstanbul’dan araçla çıkış var mı? Otobüs ve uçaklar çalışıyor mu?

SON DAKİKA: İstanbul’a girişler yasaklandı mı?

Konu hakkında İstanbul Valiliği ve Karayolları Genel Müdürlüğü açıklama yaptılar.

İstanbul Valiliği: Trakya Yönünden İstanbul’a Seyahat Yasaklandı

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Trakya’dan İstanbul’a araç girişlerine ikinci bir duyuruya kadar izin verilmeyeceğini twitter hesabından duyurdu. Trakya istikametinden yola çıkacak sürücüler, ikinci bir emre kadar şehre giremeyecekler.

“Kıymetli sürücüler, ikinci bir duyuruya kadar, Trakya istikametinden İstanbul yönüne seyahat eden araçların ilimize girişine yoğun kar yağışı nedeniyle izin verilmeyecektir. Trakya istikametinden yola çıkılmaması önemle rica olunur.”

Karayolları Genel Müdürlüğü: Anadolu Yönünden İstanbul’a Giriş Yasaklandı

İstanbul’a Anadolu’dan girişler de yasaklandı. Karayolları Genel Müdürlüğü’nün açıklamasına göre yola çıkan araçların bekletileceği öğrenildi.

Karayolları Genel Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada, “Anadolu’dan İstanbul’a gelişlerde yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle tüm araçlar Bursa, Yalova, İzmit, Kocaeli, Sakarya ve Düzce’de uygun yerlerde bekletilecektir. Zorunlu haller dışında İstanbul istikametine yola çıkılmaması gerekmektedir. Konuya ilişkin gelişmeler anlık olarak kamuoyu ile paylaşılacaktır” denildi.

 

 

İstanbul’da Şehirlerarası Otobüsler çalışıyor mu?

İstanbul’dan bugün uçak kalkmayacak. Ayrıca şehirlerarası otobüs terminalleri de kapatıldı. Sabah 08:00’den önce otogarlardan otobüs çıkışına izin verilmeyecek.

İstanbul’dan Uçaklar Havalanıyor mu?

Türk Hava yolları Genel Müdürü twitter’dan paylaştığı mesaj ile şöyle dedi: “İstanbul Havalimanında devam eden şiddetli kar yağışı sebebi ile havalimanı operasyonlara kapalıdır. ”

Bugün gece (25 Ocak) 04:00’e kadar tüm uçuşlar da durduruldu.

 

Yorum yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir