Aranyak Dizisi konusu ve yorumlar: Netflix Aranyak nasıl bir dizi?

Aranyak Dizisi konusu ve yorumlar: Netflix Aranyak nasıl bir dizi?
Daha Fazla Göster
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Aranyak dizisi konusu nedir? Aranyak dizisi oyuncuları kimler? Aranyak dizisi yorumları neler? Netflix’in yeni polisiye – gerilim dizisine yakından bakalım:

Aranyak Dizisi konusu ve yorumlar: Netflix Aranyak nasıl bir dizi? Netflix’in yeni Hindistan dizisi ilgi çekmeye başladı. Aranyak dizisi konusu nedir? Aranyak dizisi oyuncuları kimler? Aranyak dizisi yorumları neler? Gerilim dozu yüksek bir suç dizisine başlamak isteyenler için Aranyak dizisinde neler var? Netflix’in yeni polisiye – gerilim dizisine yakından bakalım:

Aranyak dizisi konusu nedir?

10 Aralık günü yayına giren Hindistan yapımı Netflix dizisinin konusu kısaca şöyle:

Hikaye, polis için yüksek rütbeli bir memur olan Müfettiş Kasturi Dogra’yı takip ediyor. Ailesine ve başarısız evliliğine daha iyi bakabilmek için bir yıl işine ara vermeye karar verir. Onun yerine, tüm davalarda derhal sorumluluğu üstlenen Angad Malik (Parambrata Chattopadhyay) gelir. Ancak, özellikle bir anne olan Julie polis karakoluna dalıp kızının kayıp olduğunu açıklayınca, Kasturi’nin işinden uzak kalamayacağı erkenden belli olur.

Kasturi ile Angad aslında birbirlerine ters iki polis karakteri olarak karşımıza çıkıyorlar. Angad (Parambrata Chattopadhyay) sofistike suç çözme becerilerine sahip şehirli bir polisken, Kasturi (Raveena Tandon) küçük kasabasının insanları, yerleri ve nabzını bilen, yerli, arkadaş canlısı bir mahalle polisidir. Genç bir turistin tecavüz ve cinayetiyle ilgili şaşırtıcı bir davayı çözmek için ekip olarak birlikte çalışmaları gerekmektedir.

Aranyak dizisi nasıl ilerliyor?

“7 YIL ÖNCE” diyerek başlıyor dizimiz. Bir okul oyunu oynanıyor. Hayvan kostümü giymiş dört çocuk, leopar kıyafetli yetişkin bir adamla konuşur. Leopar, çocuklardan birini inine alır, sonra hem adam hem de çocuk ortadan kaybolur. Bu sahneden spoiler geldi bile, dizinin bir yerlerinde leopar karşımıza çıkacak…

Sironah’ın kırsal tepe bölgesinde, Kasturi Dogra (Raveena Tandon) zor bir hayat sürüyor. Kocası günlerce ormanlık kulübelerinden ayrılıyor. Kasturi kızı Nutan (Taneesh Joshi)ile gününü geçiriyor. Emekli bir polis çavuşu olan kayınpederi Mahdev (Ashutosh Rana) ise tüfeğini doldurmakla meşgul. Mahdev, efsanelerde adı geçen panter adamın dönüşünü bekliyor.

Kasturi Dogra işinden bir yıl izin alıp evine dönmenin hazırlığında iken bir kayıp başvurusu dikkatini çekiyor. Sonrasında olaylara müdahil oluyor.

Sekiz uzun bölümden oluşan dizide hikayeler çok ince bir bağ ile birbirine bağlı. Yalın bir anlatım yerine karmaşık bir karakterler ve olaylar bütünü karşımıza çıkıyor. Filmin geçtiği yerin gizemli havası, bölgedekilerin hepsinin bilip söylemedikleri bir sır, insanları kaçıran bir panter adam…

Aranyak nasıl bir dizi?

Dizimiz gerilim öğeleriyle süslenmiş bir polisiye tadında.

Aranyak dizisi oyuncuları kimler?

Dizinin başrolünde iki polisi görüyoruz. Raveena, mutfakta beceriksiz ama iş polislik görevlerine geldiğinde temkinli olan dürüst ve dürüst konuşan bir polis memuruna son derece uygun. Kasturi’nin kasabasına ve insanlarına karşı olan gururunu ve önyargısını bu kadar zahmetsizce oynamasını izlemek bir zevk. Raveena, uzun bir süre sonra tam teşekküllü görünümünü tamamen beklemeye değer hale getiriyor. Parambrata Chattopadhyay, aynı ölçüde sakinlik gösteriyor ve karakterini inanılmaz bir kolaylıkla sevilebilir kılıyor.

Oyuncu kadrosunun geri kalanı arasında Meghna Malik, manipülatif ama bilge bir bakan Jagdamba olarak ikna edici. Zakir Hussian ve Ashutosh Rana, güce susamış entrikacı bir politikacı ve büyük davayı çözmek için ipuçları aramayı bırakmayacak, zamanda sıkışıp kalmış emekli bir polis rollerinde birbirini tekrar ediyor. İkisi de benzer karakterleri daha önce birçok kez oynamıştı. Genç oyuncular arasında, Kasturi’nin genç kızı Nutan rolündeki Taneesha Joshi ve savunmasız erkek arkadaşı Bunty rolündeki Wishvesh Sharkholi dikkate değer performanslar sergiliyor.

Aranyak dizisi yorumları neler?

Dizi hakkındaki kötü yorumlara değinelim: Ne yazık ki, Aranyak 8 bölümlük bir dizide başa çıkılabilecek olaylara göre daha fazla olay örgüsü saptırıyor ve bu durum da konunun biraz dağınık kalmasına sebep oluyor.

Dizinin sahne ayarlarında bir bulanıklık var, gizem katmak amaçlı olduğunu düşünebiliriz.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

Mola Zamanı Son Dakika Haberler Teknoloji Dizi Sağlık ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!